CUDOWNA AKCJA „SZLACHETNA PACZKA W ŹRÓDLE” PRZESZŁA NASZE OCZEKIWANIA

19 Szlachetnych Paczek zostało przekazanych do potrzebującej Rodziny ze Śląska.

A To jeszcze nie koniec! Aż łza się w oku kręci… ile razem możemy zrobić…

Poniżej kilka słów od organizatorki Szlachetnej Paczki w Źródle – mamy Zosi i Ani – uczennic SP Źrodło i jednocześnie naszej p. Nauczycielki.

 

„Drodzy Rodzice!

Dziękujemy za wsparcie, hojność i wielkie serce!
 
Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki nam, osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliśmy sprawić w ten przedświąteczny czas.

Zebraliśmy razem 5585 zł!
 

oraz dary rzeczowe – lodówkę, odzież, obuwie, pościel, żywność, słodycze, prezenty dla każdego członka Rodziny.

Z zebranych pieniędzy udało się kupić 2 tony węgla, kuchenkę gazowo-elektryczną, maszynę do szycia, blender, mały grill elektryczny, 2 patelnie.


Rodzina Pani Hanny i Pana Ryszarda otrzymała 19 „Szlachetnych Paczuszek” – tyle pudełek potrzebowały zgromadzone w przedszkolu dary

Zostało 2186 zł
 

Te pieniądze postanowiliśmy przekazać na rzecz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych z Ochronki prowadzonej od 20 lat przez siostrę Goretti w Piekarach Śląskich (Parafia NMP i Św. Bartłomieja – słynna Piekarska Bazylika). Tym samym dołączamy się do akcji charytatywnej organizowanej po raz kolejny w szkole „Źródło” i „Wierchy” przez rodzinę Państwa Szołtysik.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego nasza paczka dotarła do Rodziny. 


Relacja wolontariusza Pana Krzysztofa ze spotkania z rodziną Pani Hanny i Pana Ryszarda przy wręczeniu naszej Szlachetnej Paczki:

„Najpierw rodzina przeżyła pozytywny szok, kiedy zobaczyła, jak wielką górę paczek przynieśli wolontariusze Szlachetnej Paczki. Mama jako pierwsza otrzymała przeznaczoną dla niej paczkę – maszynę do szycia. Kiedy ją otworzyła, zaniemówiła z wrażenia. Takiego promiennego uśmiechu, jaki zagościł na twarzy pani Hanny po odpakowaniu paczki z maszyną do szycia, wolontariusze nigdy wcześniej na jej twarzy nie widzieli. Od razu wiedziała (i powiedziała to najstarszej córce), co będzie mogła, dzięki tej maszynie uszyć. Po chwili dzieci zabrały się intensywnie do otwierania kolejnych paczek. Mały Julek, gdy tylko znalazł w paczce przeznaczony dla niego samochód, usiadł na tapczanie i jakby go nie było (a jest dzieckiem bardzo żywym) – zachwycony nowym pojazdem. W jego ślady poszedł za chwilę Wojtek – kiedy znalazł w paczce przeznaczone dla niego auto wszystkie, pozostałe paczki przestały go interesować. Faustyna zaczęła piszczeć i podskakiwać ze szczęścia, kiedy okazało się, że lalka-dzidziuś jest prezentem dla niej – postanowiła jak najszybciej się nią zaopiekować (od razu próbowała założyć jej pieluszkę). Zosia była równie uszczęśliwiona, kiedy okazało się, że jest i dla niej lalka, którą będzie się mogła bawić. Rafał najbardziej ucieszył się ze spodni, w których będzie mógł pokazać się wszystkim w czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Pan Ryszard jest bardzo zadowolony z portfela, który dokładnie utrafił w jego gust i potrzeby (mimo że nikomu o tym wcześniej nie wspominał), bo stary portfel zaczął już się rozpadać.

Pani Hanna – mimo upływu kilku dni od otrzymania paczki – nie może wyjść z podziwu nad szczęściem, jakie spotkało jej rodzinę. Kiedy dowiedziała się od wolontariuszy, że oprócz węgla i pralki, w następnym tygodniu dotrze do nich jeszcze piecyk kuchenny, aż usiadła z wrażenia. A kiedy potem (w rozmowie telefonicznej z wolontariuszem) dowiedziała się, że wraz z kuchenką, kurier przywiezie im jeszcze grill, blender i patelnie, to od razu chciała się rozłączyć, bo (jak było słychać) łzy szczęścia utrudniały jej mówienie.”


Słowo od Rodziny

„Rodzina jest niezmiernie wdzięczna Darczyńcom, za przygotowanie tak wielkiej paczki. Obdarowani w najśmielszych snach, nie spodziewali się, że mogą doświadczyć tyle dobra ze strony nieznanych im osób – i ciągle go doświadczają, ponieważ Darczyńcy nadal zaskakują kolejnymi przejawami dobroci. Wszyscy członkowie rodziny życzą Darczyńcom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku oraz aby dobro, które okazali wróciło do nich zwielokrotnione.” 

Słowo od Wolontariusza Pana Krzysztofa


„Bardzo serdecznie dziękuję za współpracę w ramach Szlachetnej Paczki wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania tak bogatej paczki dla rodziny. Było (i nadal jest) moim wielkim szczęściem, móc oglądać radość tej rodziny, którą Państwo sprawiliście. Dziękuję za wybranie tej śląskiej rodziny z gromadką dzieci, mimo sporej odległości dzielącej ich dom od Państwa przedszkola. Życzę Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i dużo szczęścia w roku 2021. Gorąco zachęcam do udziału w Szlachetnej Paczce także w przyszłości.”

 
Agnieszka Klinkowska-Janas