FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „DARY DLA OCHRONKI” – DZIĘKUJEMY NASZYM WSPANIAŁYM RODZICOM ZA INICJATYWĘ!

Finał akcji „Dary dla Dzieci z Ochronki w Piekarach Śląskich”
 
Jak wszyscy wiemy, od ponad miesiąca mimo niesprzyjających okoliczności zbieraliśmy dary w ramach charytatywnego wyjazdu do ochronki w Piekarach Śląskich. W zeszłym roku akcje organizowaliśmy jako Stowarzyszenie Rodziców z grupami sportowymi, w tym roku do organizacji i pomocy zgłosiły się dodatkowo dziewczęta z 7 klasy Źródła wraz z rodzicami. 
Dzięki Siostrze Goretti około 100 wychowanków, może zjeść codziennie ciepły posiłek, dostać ubrania, książki, mogą czasem odespać nieprzespane noce w domach, w których często odbywają się nocne libacje do rana, bite i maltretowane dzieci maja już gdzie się poskarżyć, mogą uzyskać pomoc prawna i psychologiczną… Siostra Goretti to Piekarski Anioł w ludzkiej skórze. Niestety nawet w dzisiejszych czasach realna rzeczywistość może nieraz jeszcze wielu z nas zaskoczyć, dlatego warto taką rzeczywistość uświadamiać naszym dzieciom.

Jeśli chodzi o akcję i zbiórkę, to jak zwykle Sternikowi rodzice spisali się na medal, zebraliśmy 2 duże samochody dostawcze, 1 przyczepkę oraz kilka osobówek darów!! Zdecydowanie więcej niż w zeszłym roku. 

Wyjazd był zorganizowany 12.12.2020 rano, na miejscu w Piekarach odbyła się msza święta o godz. 10, później zwiedzanie Bazyliki, muzeum, słodkie przekąski i ciepła zupa w rodzinnej i cudownej atmosferze. 

Zbieraliśmy także pieniądze dla siostry:

– 1400 zł. zebrane do puszki, 
– Stowarzyszenie Rodziców dla Sternika przekazało 700 zł jako darowizna przelewem.
– Fundacja Sternik przekazała na pomoc ochronce 2400 zł. jako darowizna przelewem.

– 2186 zł przekazane przez przedszkole Źródło (naddatek ze zbiórki na akcję „Szlachetna Paczka”)

Chciałbym tutaj szczególnie podziękować osobom bardzo mocno zaangażowanym w nasza akcję oraz wyjazd do Piekar.

Mimo trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy wszyscy, tylu wspaniałych i dobrych ludzi potrafiło wznieść się na wyżyny człowieczeństwa, naszej kultury i katolickiej nauki społecznej, która uczy nas także tego, ze szczególnie w ciężkich czasach potrafimy się zjednoczyć i dostrzec krzywdę innych. 

Gdy jako rodzina 2 lata temu przystępowaliśmy do projektu, szukaliśmy właśnie takiego miejsca do wychowania naszych dzieci, miejsca w którym można spotkać tak wielu wspaniałych i serdecznych ludzi, gdzie ludzie potrafią się słuchać nawzajem, wspierać w trudnych chwilach, wspierać i pomagać tym najsłabszym, wbrew ogólnym trendom egoistycznego indywidualizmu. 

Takie miejsce znaleźliśmy w Krakowskim Sterniku, dlatego będziemy zawsze i do końca wspierali projekt z Wami, na dobre i na złe. 

Poniżej przesyłam link do zdjęć z wyjazdu, jeśli ktoś będzie zainteresowany dodatkowymi informacjami na temat ochronki to można także odwiedzić stronę Parafii.

POD TYM LINKIEM można obejrzeć zdjęcia z wyjazdu z darami do Ochronki w Piekarach Śląskich.

Z Panem Bogiem !! 
Adrian, Agnieszka, Patrycja, Przemek
Szołtysikowie.