ROBIMY SZLACHETNĄ PACZKĘ DLA SIEDMIOOSOBOWEJ RODZINY

Drodzy Rodzice,


Gorąco zachęcam do pomocy w przygotowaniu przedświątecznej „SZLACHETNEJ PACZKI” dla siedmioosobowej rodziny pani Hanny i pana Ryszarda. 
 
Piękno Rodziny
 
Rodzice wszystkie siły i cały czas poświęcają dzieciom. Rafałowi –10 lat, Zosi –7 lat, Faustynie – 6 lat, Wojtkowi – 4 latka, Julkowi – 3 latka. Zabiegają własnymi siłami o to, aby zapewnić dzieciom godziwe warunki życia. Troszczą się, żeby dzieci były dobrze wychowane. Zależy im, aby były wykształcone, znalazły kiedyś dobrą pracę i mogły być szczęśliwe. Starają się na własną rękę radzić sobie z przeciwnościami i trudnościami. Dzięki tym staraniom dzieci są uśmiechnięte i ufne. Rodzice bawią się wspólnie z dziećmi i spędzają z nimi tak wiele czasu, jak to tylko możliwe, rysują, uczą się, oglądają wspólnie bajki, chodzą na spacery. Pani Hanna bardzo lubi szyć, ale nie ma do tego odpowiedniego sprzętu. Rafał lubi spędzać czas w towarzystwie kolegów ministrantów. Jest zafascynowany ich postawą i zachowaniem. Juliusz uczęszcza do ośrodka adaptacyjnego, co sprawia mu ogromną radość. Dziewczynki, Zofia i Faustyna lubią rysować i kolorować.
 
Sytuacja Rodziny
 
Pani Hanna i pan Ryszard wychowują pięcioro dzieci. Do niedawna mieszkali w trudnych warunkach i w otoczeniu, które nie sprzyjało dzieciom. Szczęśliwie udało się przeprowadzić się do mieszkania w budynku socjalnym. Do trudnej sytuacji doprowadził brak pracy, ale teraz rodzina stara się odzyskać równowagę. Pan Ryszard pracuje zawodowo na cały etat, a pani Hanna prowadzi dom i opiekuje się dziećmi. Rafał uczy się zdalnie, uczęszcza do świetlicy parafialnej, gdzie ma możliwość korzystania z komputera, a także ma warunki do nauki (przy czwórce młodszego rodzeństwa, trudno się uczyć). Rodzina utrzymuje się z pensji i zasiłków w łącznej kwocie 5360zł. Po odliczeniu stałych wydatków (1393zł) do dyspozycji pozostaje im 567zł na osobę miesięcznie.

Siedmioosobowa rodzina przeznacza bardzo wiele pieniędzy na żywność. Nie zawsze stać ją na zakup węgla. Bez niego w domu jest chłodno, a nawet zimno. Ostatnio, za zgodą pracodawcy, trochę drewna udało się panu Ryszardowi pozyskać z wycinki drzew prowadzonych przez firmę, w której pracuje. Jednak ogrzewanie drewnem jest tylko rozwiązaniem zastępczym, nie daje ono tyle ciepła, co węgiel. 

Piec kuchenny (zasilany z butli gazowej) ma uszkodzony piekarnik, naprawa jest nieopłacalna; pralka jest stara i często się psuje (rodzina obawia się, żeby nie popsuła się całkowicie przed Świętami Bożego Narodzenia). Marzeniem całej rodziny jest duża choinka na święta.

Drodzy Rodzice,

Wiem, dzięki rozmowie z wolontariuszem, który „opiekuje się” rodziną pani Hanny i pana Ryszarda, że będą oni bardzo, ale to bardzo wdzięczni za jakiekolwiek wsparcie. Jednak podstawową zasadą, którą przyjęli twórcy Szlachetnej Paczki jest to, aby zaspokoić trzy wskazane w profilu danej rodziny, potrzeby. W przypadku tej rodziny jest to:
 
1) opał,
2) spodnie dla Rafała
3) żywność z długą datą ważności.

Pozostałe potrzeby, nie muszą być w 100% zrealizowane. Mimo to, wierzę, że razem uda nam się „wyjść” poza te trzy punkty i sprawić tej rodzinie przedświąteczną niespodziankę, dostarczając jej mnóstwa radości, wzruszeń, ale i konkretnej pomocy. 
 
Agnieszka Klinkowska-Janas,
Mama Zosi z VII kl i Ani z 6kl
 
W razie pytań, proszę o bezpośredni kontakt, najlepiej po południu na numer 607 645 735. Zbiórka przygotowanych Szlachetnych Paczek odbędzie się 12-13 XII (tzw. weekend cudów).
 
Paczkę kończymy kompletować 9 grudnia.