CIEKAWE ARTYKUŁY O WYCHOWANIU


Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów

  • Obowiązki domowe są zapowiedzią sukcesu

http://www.akademiafamilijna.pl/117-artykuy-na-stron/artykusy/103-obowiazki-domowe-sa-zapowiedzia-sukcesu

  • E-book o wychowaniu dzieci

https://odnmedia.s3.amazonaws.com/files/Wychowanie_w_rodzinie20150628-092806.pdf

„Ponad cztery lata temu powstał pomysł, by przygotować kilka artykułów na temat rodziny i edukacji.

Naszym celem odnośnie tych artykułów – obecnie publikowanych w formie elektronicznej – było wyjaśnienie pewnych aspektów niezbędnych w kształtowaniu osoby oraz jej podstawowych relacji: relacji rodzinnych.

Wychowanie polega przede wszystkim na przekazywaniu pewnego stylu życia. Jest znacznie bardziej dawaniem siebie, niż pouczaniem czy instruowaniem, choć nie powinno zabraknąć i tego ostatniego.

Poddawać refleksji wychowanie. To o tym traktuje książka elektroniczna, którą Państwu proponujemy. Wiele spośród zawartych w książce przemyśleń ma swoje źródło w zdrowej pedagogii świętego Josemarii Escrivy de Balaguera. Jego duchowe doświadczenie oraz założona przezeń instytucja, Opus Dei przyczyniły się do rozwoju nie tylko nauk takich jak teologia czy prawo, lecz również wiedzy praktycznej – mądrościowej – takiej jak edukacja.”